Hahn: Beogradit dhe Prishtinës t'i lejohen negociatat për "shkëmbimin e territoreve" - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Hahn: Beogradit dhe Prishtinës t’i lejohen negociatat për “shkëmbimin e territoreve”

NULL NULL
07/09/2018

Komisioneri Evropian për Zgjerim,  Johannes Hahn që Beogradit dhe Prishtinën që t’i lejohet të “diskutojnë shkëmbimin e territoreve”.

Sipas tij, dy qeveri megjithatë duhet të dinë se zgjidhja e gjetur mund të pranohet vetëm nga bashkësia ndërkombëtare nëse kontribuon për një stabilitet më të madh në rajon, transmeton Klan Kosova.

Këto komente ai i bëri në Vjenë.