Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Haaland për bashkëpunimin me De Bruyne: Ne po vijmë, jemi gati të sulmojmë

NULL NULL
28.02.2024 08:01

Dyshja e Manchester Cityt, Erling Haaland dhe Kevin de Bruyne shkëlqyen në fitoren e Qytetarëve ndaj Luton Town, duke kaluar në çerekfinale të Kupës FA.

Haalandi nga gjashtë golat e këtij takimi, pesë i shënoi vet, teksa u asistua katër herë nga De Bruyne, transmeton Klankosova.tv.

Sulmuesi norvegjez ka reaguar pas ndeshjes duke thënë:“Po vjen, po vijmë… Jemi gati të sulmojmë!”.

Haaland ka qenë i pandalshëm këtë sezon, duke shënuar 27 gola dhe duke kontribuar me gjashtë asistime në 30 ndeshje.

Ndërkohë, belgu edhe pse ishte i lënduar për gjysmën e sezonit është kthyer me një eufori të madhe, pasi vetëm në 12 takime, ka asistuar 12 herë dhe ka shënuar dy të tjerë. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.