Gwyneth Paltrow në gjykatë për incidentin në pistën e skijimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gwyneth Paltrow në gjykatë për incidentin në pistën e skijimit

NULL NULL
22.03.2023 00:00
gwyneth paltrow

Gjyqi për një aksident skijimi në vitin 2016 ku përfshihej Gwyneth Paltrow, filloi të martën.

Aktorja dhe afaristja ishte e pranishme në sallën e gjyqit në Park City, Utah, ndërsa juria ishte ulur dhe deklaratat hapëse filluan në këtë rast.

Terry Sanderson, 76 vjeç, ka akuzuar Paltrow se është përplasur me të dhe i ka shkaktuar lëndime të rënda teksa të dy po bënin ski në një mal të Jutas në shkurt të vitit 2016.

Në dokumentet e gjykatës të paraqitura fillimisht nga Sanderson dhe të marra nga CNN në vitin 2019, Sanderson deklaroi se teksa po bënte ski në Deer Valley Resort, Paltrow dyshohet se “ka skijuar jashtë kontrollit … duke e rrëzuar fort, duke e shtyrë jashtë dhe duke i shkaktuar një dëmtim të trurit, katër brinjë të thyera dhe lëndime të tjera të rënda”.

Sanderson gjithashtu pretendon se Paltrow dhe instruktori i saj i skive u larguan pas incidentit pa i dhënë atij kujdesin mjekësor.

Paltrow ngriti një kundërpadi kundër Sanderson, një optometrist në pension, duke pretenduar se ai hyri në të me ski.

Sipas kundërpadisë së Paltrow, ajo “po shijonte skijimin me familjen e saj me pushime në Utah, kur Paditësja – e cila ishte përpjetë nga Paltrow – u fut në shpinë.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.
gwyneth paltrow
gwyneth paltrow