Guvernatori i Donetsk thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet ruse - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Guvernatori i Donetsk thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet ruse

NULL NULL
3 months më parë

Guvernatori i Donetskut në Ukrainën lindore, Pavlo Kyrylenko, thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet në rajon – ai tha se katër u vranë në Vuhledar dhe një në Novomykhailivka.

Ai shtoi se pesë të tjerë u plagosën në rajon – katër në Vuhledar dhe një në Krasnohorivka, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Rusia vret civilë!”, tha ai në një postim në rrjetet sociale të shtunën.