Gundogan shënon gol mjeshtëror ndaj Evertonit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gundogan shënon gol mjeshtëror ndaj Evertonit (VIDEO)

NULL NULL
14.05.2023 16:00

Ilkay Gundogan ka shënuar gol të bukur sot me Manchester Cityn ndaj Evertonit, në kuadër të xhiros së 34-të në Premier League.

Gundogan golin e realizoi në minutën e 37’, pasi e pranoi mirë topin, dhe më pas me një goditje të lehtë e habiti portierin kundërshtar.

Vetëm dy minuta më vonë realizoi edhe Erling Haaland, i cili shënoi golin e 36-të në Premier League.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat në të mirë të Qytetarëve. /Klankosova.tv.