Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gundogan në United?

NULL NULL
09.05.2015 10:40
Manchester United kanë arritur marrëveshje për të nenshkruar me lojtarin e Borussia Dortmund Ilkay Gundogan ,raportojn mediat në Angli.

Gundungan i cili ka paralajmëruar se do të largohet nga Dortmund këtë verë, destinacioni i tij pritet të jetë Premier Liga.

Arsenal dhe Chelsea kanë qenë të lidhur me një transferim të turkut, Daily Star raporton se tani United janë pajtuar me kushtet e lojtarit dhe Dortmundit për ta transferuar atë në “Teatrin e Ëndrrave”.

Raportohet se Man. United kanë ndarë 21 milionë funte për lojtarin , dhe siç duket marrëveshja ka ecur përpara.

Nëse ky transferim ndodh, Gundagan do të jetë prurja e dytë e madhe pas arritjes se Memphis Depay për 24 milion funte nga PSV.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.