Gruevski: Nëse nuk respektohet marrëveshja, faji është tek opozita - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruevski: Nëse nuk respektohet marrëveshja, faji është tek opozita

NULL NULL
11/08/2015

Nëse opozita është konstruktive si që jemi në kohë do të përfundohet procesi për zgjedhjen të një prokurori special dhe përbërjen e KSHZ-së, tha kryeministri Nikolla Gruevski, kur u përgjigj pyetjes nëse partitë politike do të arrijnë për të përmbushur afatet kohore të parashikuara në Marrëveshjen e nënshkruar të Përzhinos.
I pyetur nëse VMRO-DPMNE ka vijat e kuqe në negociatat politike me opozitën, Gruevski theksoi se vijat e kuqe të partisë janë Kushtetuta, ligjet dhe vullneti i qytetarëve,transmeton Zhurnal.mk