Gruevski në ora 15:30, konferencë për media - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruevski në ora 15:30, konferencë për media

NULL NULL
10/05/2015

Kryeministri Gruevski në ora 15:30  do të paraqitet në një konferencë për media.

Ai do të flas rreth zhvillimeve të fundit që ndodhën në Kumanovë, gjegjësisht në Lagjen e Trimave ku u shkaktuan përleshje mes forcave të sigurisë dhe një grupi të armatosur, me ç’rast mbetën të vrarë 8 pjesëtarë të policisë dhe mbi 30 të plagosur. Ndërkohë deri në këto momente nuk ka informata për viktima eventuale dhe të plagosur në mesin e popullatës civile. Alsat-M