Gruevski: Kumanovarëve do t'iu kompensohen dëmet - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruevski: Kumanovarëve do t’iu kompensohen dëmet

NULL NULL
10/05/2015

Personave shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar për shkak të aksionit të policisë, përvec ndihmës humanitare, do t`i jepet edhe kompensim financiar pas përfundimit të vlerësimit, theksoi kryeministri Nikolla Gruevski.

Gruevski iu falënderua të gjithë atyre që në këto momente të rënda kanë afruar ndihmë, si dhe  mijëra qytetarë të cilët gjatë ditës së djeshme janë afruar me ndihmë me pjesëmarrjen e drejtpërdrejtë.