Gruaja shet shtëpinë e saj pas 102 vjetësh - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruaja shet shtëpinë e saj pas 102 vjetësh

NULL NULL
21.03.2023 10:37
Gruaja 102 vjeçare

Një grua festoi ditëlindjen e saj të 104-të duke nxjerr në shitje shtëpinë e saj ku jetonte prej më shumë se një shekull.

Në 102 vite që Nancy Joan Gifford ka jetuar në shtëpinë e saj me tre dhoma gjumi në Somerset, bota ka qenë dëshmitare e Luftës së Dytë Botërore e shpikjes së televizorit.

Çmimi i shtëpisë është 169 mijë funte dhe pavarësisht kalimit të kohës, pjesa më e madhe e pronës mbetet e njëjtë.

Bert and Nancy Gifford (centre) their wedding day in 1939

Djali i zonjës Gifford, John, 79 vjeç, tha se rritja në pronë, e cila u ndërtua në 1882 në Street – ishte “fantastike”.

“Në atë kohë, shumica e fëmijëve të moshës sonë i njihnin të gjithë, dhe ne të gjithë kishim një shtëpi të hapur dhe ishte mirë ta lije derën hapur”, shtoi ai, transmeton Klankosova.tv.

“Ne të gjitha ishim të varfër, por ishim të lumtur”.

The property in Street as it looks today

Bert and Nancy Gifford and their daughter Mary in the garden of their The Mead home in the 1950s