Gruaja fatlume fiton çmimin e dytë të lotarisë prej 100 mijë dollarësh - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gruaja fatlume fiton çmimin e dytë të lotarisë prej 100 mijë dollarësh

NULL NULL
27.04.2023 15:21
lotaria

Një grua nga Maryland fitoi një çmim prej 100 mijë dollarësh nga një biletë lotarie me gërvishtje pasi kishte fituar më parë të njëjtën shumë nga një biletë që bleu në 2018.

Gruaja 52-vjeçare u tha zyrtarëve të Lotarisë së Maryland-it se ishte në Thirsty’s në Salisbury kur zgjodhi një biletë gërvishtëse që kushtoi 30 dollarë.

“Ishte bileta e fundit në listë. Askush nuk e donte, kështu që ne vendosëm ta merrnim”, tha lojtarja

Ajo e gërvishti biletën teksa ishte ende në dyqan, duke zbuluar se ishte fituese e çmimit të madh.

Fituesja tha se nuk ka ende ndonjë plan se çfarë do të bëjë me paratë e këtij çmimi.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.