Gruaja e kryeministrit britanik, shatatzënë për herë të dytë

Gruaja e kryeministrit britanik, shatatzënë për herë të dytë

NULL NULL
2 months më parë

Carrie Johnson është duke pritur fëmijën e saj të dytë me Boris Johnson.

Nëna e ardhshme do të lindë një vëlla ose motër për Wilfredin, i cili mbushi një vjeç në fund të prillit.

Njoftimi vjen vetëm dy muaj pasi çifti u martua fshehurazi në Katedralen Westminster, më 29 maj 2021, shkruan The Sun, transmeton Klankosova.tv.

Ajo tregoi lajmin emocionues në Instagram, duke bërë një fotografi të karrocës së një fëmije blu së bashku me një mbishkrim të përzemërt.

Dyshja mirëpritën të djalin e tyre më 29 Prill 2020, dhe ai u emërua pas mjekëve që shpëtuan jetën e kryeministrit.

Carrie lindi djalin vetëm 16 ditë pasi Boris luftoi për jetën e tij në kujdesin intensiv me koronavirusin.