Gropa më e madhe se një fushë futbolli 'gëlltit' shtëpinë (VIDEO)

Gropa më e madhe se një fushë futbolli ‘gëlltit’ shtëpinë (VIDEO)

NULL NULL
2 weeks më parë

Një gropë që u shfaq në fund të majit në një fermë në Meksikën Qendrore është rritur tashmë më e madhe se një fushë futbolli dhe ka të ngjarë të vazhdojë të rritet, thanë autoritetet të mërkurën.

Gropa tani është mbi 125 metra dhe ka filluar të gëlltisë një shtëpi.

Qeveria meksikane ka dërguar ushtarë për t’i mbajtur njerëzit larg nga buza e vrimës, e cila është 15 metra e thellë.

Magdalena Xalamigua Xopillacle, pronarja e një shtëpie që ngrihet buzë saj, tha se familja e saj kishte humbur të ardhurat e tyre gjatë gjithë jetës dhe dëshironte të zhvendosej, raporton AP, transmeton Klankosova.tv.

Disa banorë besojnë se gropa është rezultat i nxjerrjes së tepërt të ujërave nëntokësore nga fabrikat ose një impiant uji në zonë.