Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Grevisti e ofendon rëndë Dimal Bashën pas përplasjes me Rrahman Jasharajn

NULL NULL
21.09.2022 14:58

Kryetari i Këshillit Grevist të Shërbyesve Civilë Ali Sefaj, ka reaguar pas përplasjes së deputetit të Vetëvendosjes Dimal Basha, me kryetarin e Këshillit Grevist të BSPK-së Rrahman Jasharaj.

Sefaj tha se këtu po shihet që qeveria nuk po dëshiron që ta mbyll grevën.

Ai e ofendoi rëndë Dimal Bashën.

“Nga diskutimet në Komisionin për Arsim dhe në korridoret e Kuvendit të Kosovës shihet qe qeveria nuk don qe të mbyllet greva. Lidhne Dimal qenin!”, ka shkruar ai.

Sot në Kuvendin e Kosovës Basha dhe Jasharaj, kanë debatuar ashpër me njëri-tjetrin.

Basha i VV-së, Jasharajt: E ke kthyer dinjitetin në 100 euro, bërtas se ti s’kupton ndryshe

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.