Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Greqia ofron ndihmë për Turqinë pas tërmetit shkatërrues

NULL NULL
06.02.2023 18:30

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka thënë se është shprehur i gatshëm të ofrojë ndihmë për Turqinë në një bisedë që pati sot me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan.

Mitsotakis tha se do të sigurojë “të gjithë ndihmën e mëtejshme të nevojshme” pas tërmeteve shkatërruese.

“Sapo fola me presidentin Erdogan. Në emër të popullit grek, shpreha ngushëllimet e mia më të thella për humbjen shkatërruese të jetëve dhe ripërsërita gatishmërinë tonë për të ofruar të gjithë ndihmën e mëtejshme të nevojshme”, tha kryeministri grek në një postim në Twitter.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.