Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush s'e nënshkroi ''marrëveshjen'' - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Grenell i reagon Blinkenit për takimin e Ohrit: Askush s’e nënshkroi ”marrëveshjen”

NULL NULL
22.03.2023 18:23
Grenell

Ish-emisari special amerikan, nga Presidenca Trump, Richard Grenell, i ka reaguar sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken, mbi marrëveshjen e planit evropian në Ohër.

”Askush nuk e nënshkroi ”marrëveshjen”…..”

”Seriozisht.”, shprehet Grenell përmes një cicërime në twitter, duke rishpërndarë deklaratën e Blinkenit i cili e përshëndet arritjen e kësaj ujdie mes palës së Kosovës dhe asaj të Serbisë, transmeton klankosova.tv.

Kujtojmë që Richard Grenell kishte rol kyç në arritjen e Marrëveshjes së Normalizimit Ekonomik Kosovë-Serbi në vitin 2020 në Washington DC, atë kohë nën qeverisjen e kryeministrit Avdullah Hotit.