Gratë sipërmarrëse të Krushës marrin donacion nga EULEX-i (FOTO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gratë sipërmarrëse të Krushës marrin donacion nga EULEX-i (FOTO)

NULL NULL
04/08/2022

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, dhe shefi i misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, kanë dorëzuar një donacion për Kooperativën Bujqësore “Krusha” këtë të enjte.

Ky donacion që përfshin një kombi dhe disa pajisje teknologjike është dhuruar në mënyrë vullnetare nga misioni ndërkombëtar i sundimit të ligjit në Kosovë, EULEX, njofton Klankosova.tv.

Kooperativa Bujqësore “Krusha” është themeluar dhe udhëheqet nga gratë e Krushës së Madhe, shumica nga të cilave kanë humbur burrat gjatë luftës në Kosovë.