Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Granatimet po vazhdojnë në afërsi të spitalit Al-Amal në Khan Younis të Gazës

NULL NULL
09.12.2023 16:52
Gaza
Gaza

Granatimet pranë Spitalit Al-Amal dhe ambienteve të Shoqatës së Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze (PRCS) në qytetin jugor të Gazës, Khan Younis kanë vazhduar edhe sot.

Në fillim të kësaj jave, PRCS theksoi se spitali Al-Amal vazhdon të përballet me mungesë karburanti, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Ushtria izraelite thotë se Khan Younis në jug të Gazës është një “fortesë kryesore” e Hamasit.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.