Gorilla që i adhuron kotelet (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gorilla që i adhuron kotelet (VIDEO)

NULL NULL
16/10/2015

Gorilla Koko, mori një dhuratë të veçantë për ditëlindjen e saj të 44-të.

Kjo gorillë që është e famshme sepse njeh gjuhën e shenjëve dhe kupton disa fjalë angleze, për dhuratë të ditëlindjes mori disa kotele, transmeton Klan Kosova.

Koko jeton në Fondacionin e Gorillave në Redwood City në Kaliforni së bashku me trajneren e saj Francine Patterson.

Sipas saj Koko mund të kuptojë rreth 2 mijë fjalë angleze dhe mund të komunikojë me të duke përdorë rreth 1 mijë “shenja të gjuhës së gorillave”.

Më poshtë mund ta shikoni dashurinë që u dhuron Koko koteleve të saj.

https://www.youtube.com/watch?v=mtqtbSlkZz4