Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Goditet për vdekje një vajzë e vogël

NULL NULL
30.04.2015 14:48

Në fshatin Babush të Muhagjerëve të Lipjanit, një grua me makinën e saj ka goditur një këmbësore fëmijë, duke i shkaktuar lëndime vdekjeprurëse.

Policia e Kosovës ka treguar se ka arrestuar të dyshuarën, femër shqiptare pasi që e njëjta, siç është raportuar, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës, ka goditur me veturë këmbësoren-fëmijë femër shqiptare duke i shkaktuar lëndime të rënda.

Vajza ka ndërruar jetë në QKUK.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion, ndërsa e dyshuara dërgohet në mbajtje.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.