Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjuriq: Vrasja e Ivanoviqit – plagë e popullit serb në Kosovë

NULL NULL
16.01.2020 12:09

Dy vjet pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, udhëheqësit të Iniciativës Qytetare SDP,  kjo  mbetet një plagë e hapur e të gjithë popullit serb në Kosovë dhe më gjerë.

Kështu tha drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq,

“Është një tragjedi për familjen dhe shkon në ndërgjegjen e të gjithë atyre që janë duke u përpjekur të keqpërdorin këtë rast për qëllime politike,” tha ai për Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Politikani serb, Oliver Ivanoviq u vra më 16 janar të 2018-ës para zyrës së partisë së tij Iniciativa Qytetare SDP në veri të Mitrovicës, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.