8:49, 29 Maj 2020

Në zonat e banuara me shumicë serbe në Kosovë nuk ka raste të reja të koronavirusit dhe 17 persona janë testuar në 24 orët e fundit.

Ata janë testuar në komunat e veriut të Mitrovicës, Zveçanit, Zubin Potokut dhe Leposaviqit. Deri më tani janë testuar gjithsej 1.547 persona, shkroi në Instagram, drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë