Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjuriq: Është gënjeshtër, Kosova s`e morri prefiksin

NULL NULL
16.06.2015 16:10

Shefi i ekipit negociues të Beogradit në bisedime Prishtinën, Marko Gjuriq ka deklaruar se nuk është e vërtetë se Kosova përmes Austrisë e ka marrë kodin telefonik ndërkombëtar.

Ai ka thënë për mediat serbe se KOSOVA mund ta marrë prefiksin telefonik të saj përmes Unionit Ndërkombëtar për Telekomunikacion vetëm nëse këtë e kërkon Serbia si anëtare e Kombeve të Bashkuara.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.