Gjuajtje me armë zjarri në Kuçovë, plagoset një 45-vjeçar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjuajtje me armë zjarri në Kuçovë, plagoset një 45-vjeçar

NULL NULL
13/08/2022

Një person i moshën 45-vjeçare është plagosur në Kuçovë pas gjuajtjeve me armë zjarri.

Ai është dëeguar nga kalimtarë të rastit për në Spitalin Rajonal të Beratit dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka bërë të ditur se janë duke punuar për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

“Rreth orës 19:30, shtetasi A.B., 45 vjeç, banues në lagjen “1 Maji”, Kuçovë, është transportuar nga kalimtarë të rastit  për në Spitalin Rajonal Berat, për ndihmë mjeksore , jashtë rrezikut për jetën. Nga informacionet e marra dhe këqyrja paraprake e mjekut ligjor,  shtetasi A.B dyshohet të jetë plagosur me armë zjarri. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë shkuar shërbimet e Policisë  për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit/eve. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe sekuestrimin e të gjitha provave me qëllim dokumentimin ligjor të kësaj ngjarjeje”, thuhet në njoftimin e policisë./TCH