Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjocaj: Subvencionet e qeverisë për rrymën nuk dhanë efekt (VIDEO)

NULL NULL
29.03.2023 18:45
Liron Gjocaj

Liron Gjocaj, nga INDEP, ka thënë se subvencionet e Qeverisë së Kosovën për energjinë elektrike nuk kanë dhënë efekt.

Sipas Gjocajt, subvencioni prej 90 milionë eurove ka pasur efekt vetëm në arritjen e paqes sociale.

“Subvencioni prej 90 milionë eurove nuk ka dhënë efekt, përpos arritjes së paqes sociale dhe të mos mllefosen konsumatorët, pasi me 90 milionë euro konsumatorët që harxhonin deri në 800 KW/h për muaj nuk prekeshin nga ngitja e çmimit të energjisë, por ata me mbi 800 KW/h”, ka thënë Gjocaj në Info Magazinë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.