Gjithçka rreth DokuFest 2022 (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjithçka rreth DokuFest 2022 (VIDEO)

NULL NULL
12/08/2022

Storia e sotme e “Orës Shtatë” në Klan Kosova  ka sjellur grimca dhe informata nga festivali më i njohur i filmit të shkurtër në Evropë, është fjala për DokuFest 2022.

Ky aktivitet i cili mbahet në Prizren, konsiderohet si shumë i rëndësishëm nga qytetarët dhe pritet me padurim, duke e parë atë edhe si një infuzion për bizneset atje, përcjell Klankosova.tv.

Mijëra filma të shfaqur e mbi 150 të prodhur ndër vite, DokuFesti mbetët festivali më i rëndësishëm në qytetin e Prizrenit.

Në videon e mëposhtme mund ta ndiqni kronikën e “Orës Shtatë” për DokuFestin.