Gjini pas takimit me Escobarin: E mbështesim nënshkrimin e marrëveshjes – në të është njohja - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjini pas takimit me Escobarin: E mbështesim nënshkrimin e marrëveshjes – në të është njohja

NULL NULL
16.03.2023 19:54
Ardian Gjini

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini, pas takimit që pati me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier e me të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha se takimi si temë pati marrëveshjen.

Në një përgjigje për Klankosova.tv, Gjini tha se qëndrimi i AAK-së është që marrëveshja e 27 shkurtit duhet të nënshkruhet.

“Do të ishte pozitive për Kosovën. Me marrëveshjen aktuale, pjesë e marrëveshjes në mënyrë implicite është njohja”, është shprehur Gjini, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë se pjesë e takimit me Hovenierin e Escobarin ishin edhe kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, e kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

Klankosova.tv merr vesh se Ambasada e SHBA-së pritet të dalë me një njoftim rreth këtij takimi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS