Gjilani – Prishtina, finalja e Kupës së Kosovës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjilani – Prishtina, finalja e Kupës së Kosovës

NULL NULL
nga Andi Shabani 19.04.2023 17:02

Është përcaktuar çifti finalist i Kupës së Kosovës në futboll.

Gjilani dhe Prishtina do të luftojnë për trofeun e rëndësishëm në futbollin kosovar.

“Skifterat” triumfuan edhe në gjysmëfinalen e dytë ndaj Llapit.

Si vendas, Gjilani triumfoj 1-0 kurse me rezultatin e përgjithshëm 3-1 kaloj në finale.

Ndërkohë, Prishtina e ka deklasuar Vushtrrinë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale.

“Bardh e Kaltrit” triumfuan 6-0 dhe me rezultatin e përgjithshëm 8-1 kaloj në finale.

Finalja e Kupës së Kosovës në futboll do të transmetohet ekskluzivisht në Artmotion.