Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjilan: Voziti nën ndikim të alkoolit, policia i merr lejen për gjashtë muaj, dhe e gjobit me 200 euro

NULL NULL
21.02.2024 08:19
Gjoba trafiku.
Foto ilustruese

Një vozitësi në Gjilan policia i ka hequr të drejtën për vozitjen e mjeteve motorike në afat prej gjashtë muajsh, si dhe e ka gjobitur me 200 euro.

Policia thotë se kjo u bë për shkak se ai ka qenë duke drejtuar automjetin nën ndikim të alkoolit.

“Pasi që I është bërë matja e alkoolit me alkool test ka rezultuar se ka qenë nën ndikim të alkoolit me 0.74”, shkruan në kumtesën e policisë, raporton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.