Gjilan: Gjuajti me armë, arrestohet i dyshuari - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjilan: Gjuajti me armë, arrestohet i dyshuari

NULL NULL
04/08/2022

Policia në Gjilan ka arrestuar një person pas pranimit të informatës për të shtëna me armë zjarri.

Në vendin e ngjarjes policia ka arrestuar F.R, 51 vjeçar, si dhe ka sekuestruar armën bashkë me nëntë gëzhoja, si dëshmi materiale për gjykatë, njofton Klankosova.tv.

“I dyshuari është arrestuar dhe është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës. Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili ka urdhëruar që të dyshuarit të lirohet në procedurë të rregullt, ndërsa rasti me kallëzim penal për veprat penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” të procedohet së bashku me provat në Prokurorinë Themelore në Gjilan” thuhet në kumtesë.