"Gjergji solli shpatën e Ademi flakën" përmbyllet në Skenderaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Gjergji solli shpatën e Ademi flakën” përmbyllet në Skenderaj

NULL NULL
10/04/2018

Në Skenderaj është përmbyllur manifestimi kulturor “Gjergji solli shpatën e Ademi flakën”.

Ky aktivitet i organizuar nga shoqata Kulturore Artistike “Martin Dreshaj” ka tubuar shoqata kulturore nga mbarë trojet shqiptare për nder të 550 vjetorit të vdekjes së Skënderbeut dhe 20 vjetorit të Epopesë së UÇK-së.

Në këtë aktivitet kanë marrë pjesë shoqata kulturore nga Tuzi, Shkodra, Deçani, Peja që kanë vizituar për katër ditë radhazi vendet të ndryshme nga trojet shqiptare, njofton Klan Kosova.

Ky aktivitet filloi në Lezhë tek varri i Skenderbeut.