Gjendja e rrugëve, Pacolli kërkon nga Qeveria të veprojë në parandalimin e vdekjeve - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjendja e rrugëve, Pacolli kërkon nga Qeveria të veprojë në parandalimin e vdekjeve

NULL NULL
10.04.2023 14:14
Behgjet Pacolli

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka thënë se gjendja e rrugëve në Kosovë është katastrofale, dhe për këtë shkak, ka kërkuar nga Qeveria të veprojë në parandalimin e vdekjeve.

Përmes një postimi në Facebook, deputeti ka thënë se që nga viti 2020, në Kosovë nuk ka mirëmbajtje të rrugëve dhe gjendja e tyre është shkaku kryesor i incidenteve që po kushtojnë jetët e njerëzve.

“Nëpër rrugët e Kosovës po ndodhin shumë incidente të trafikut. Vetëm në 24 orët e fundit kanë ndodhur mbi 62 incidente trafiku nëpër rrugët tona. Shkaku kryesor i këtyre incidenteve janë rrugët, të cilat për shkak të mungesës së mirëmbajtjes, janë në gjendje katastrofale. Që nga viti 2020, faktikisht, në Kosovë nuk ka mirëmbajtje të rrugëve dhe gjendja e tyre është shkaku kryesor i incidenteve që po kushtojnë jetët e njerëzve. Bëj thirrje te qeveria që të veprojnë për të parandaluar vdekjen e njerëzve”, ka shkruar Pacolli, njofton Klankosova.tv.