18:20, 8 Nëntor 2019

Një grua gjendet e vdekur në ujë pas përmbytjeve të mëdha që goditën Anglinë brenda 24 orëve të fundit, transmeton Klan Kosova.

Policia tha që trupi i gruas ishte gjetur afër lumit Derwent afër qytetit Darley Dale në Derbyshire.

“Gruaja u raportua se ishte humbur nga uji në Rowsley dhe trupi i asaj që besohet se ishte e njëjta grua u gjet në Darley Dale,” tha policia në një deklaratë.

Më shumë se 100 paralajmërime për përmbytjet janë vendosur në të gjithë Anglinë. Agjencia e Mjedisit (EA) u ka kërkuar njerëzve që t’i marrin seriozisht.

Konkurs Pune

Lexo më shumë