Gjenden eshtrat e vajzës pas 33 vitesh - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjenden eshtrat e vajzës pas 33 vitesh

NULL NULL
27/05/2015

Në Kaliforninë veriore janë gjendur disa eshtra të cilët janë identifikuar se i takojnë vajzës që është zhdukur 33 vite më parë.

Policia e ka rihapur rastin dukë thënë se eshtrat e gjetur i takojnë 21 vjeçares, Elisabeth Martinsson.

Martinsson e cila ishte në studime ishte shpallur e humbur në janarin e vitit 1982.

Vajza ishte zhdukur pasi kishte dalur për të blerë një palë çizme në afërsi të shtëpisë së saj dhe nuk ishte parë më.

10 ditë më vonë, u arrestuan dy persona për këtë rast pasi ata u panë duke e vozitur veturën e vajzës së zhdukur.

Por, gjykata vendosi që të dënohen vetëm për vjedhjen e makinës e jo edhe për zhdukjen e Martinsson, transmeton Klan Kosova.

Eshtrat e Martinsson do të dërgohen tek familjarët e saj ndërsa  rasti mbetet i hapur.

klankosova.tv