Gjashtë viktima dhe 475 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjashtë viktima dhe 475 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

NULL NULL
1 week më parë

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit gjatë persona me COVID-19 kanë humbur jetën dhe janë regjistruar 475 raste të reja.

Gjatë këtyre orëve nga virusi janë shëruar 657 qytetarë.

Aktualisht në spitalet COVID në Shqipëri po marrin trajtim 169 pacientë, nga të cilët 20 janë në gjendje më të rënduar.

Ndërksa, janë 7360 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë Shqipërinë./TCH