Gjashtë të vdekur dhe 143 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Gjashtë të vdekur dhe 143 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

1 muaj më parë

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën gjashtë persona nga virusi korona.

Ndërsa nga 650 mostra të reja të dyshuara për COVID-19, 143 prej tyre kanë rezultuar pozitivë, njofton Klan Kosova.

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë shëruar 51 qytetarë duke e çuar numrin e të shëruarve në 3746 që nga fillimi i pandemisë.