Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjashtë persona ndalohen në lidhje me incidentin e djeshëm në Podujevë

NULL NULL
13.03.2023 10:08
Llapi, Ballkani

Gjashtë persona janë ndaluar në lidhje me incidentin e djeshëm, pas ndeshjes Llapi-Ballkani.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, Laureta Ulaj, e cila shtoi se në mesin e të ndaluarve është edhe një i mitur.

“Me urdhër te Prokurorit te Shtetit janë ndaluar gjashte persona, prej tyre një i mitur, për shkak te veprave penale “Pjesëmarrja ne turme qe kryen vepër penale dhe huliganizëm” dhe “Asgjësimi apo dëmtimi i pasurisë”, sipas KPRK-se. Te njëjtit janë dërguar ne mbajtje, derisa për këtë rast janë duke u ndërmarre veprime hetimore ne koordinim me policinë”, ka thënë Ulaj.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.