Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjarpri i zhdukur për më shumë se një vit, hidhet në çati nga sorra

NULL NULL
03.04.2024 18:36
Gjarpri i gjuajtur në çati nga sorra. Foto: Upi
Gjarpri i gjuajtur në çati nga sorra. Foto: Upi

Shpëtuesit e kafshëve në Britani thanë se një gjarpër i përkëdhelur (shtëpiak) që kishte humbur nga shtëpia për më shumë se një vit, u gjet pasi u hodh në një çati nga një sorrë.

RSPCA tha se shpëtimtarët iu përgjigjën thirrjes së një shtëpie ku një banor vuri re një gjarpër misri 1 metër i gjatë në kopshtin e tyre.

“Kur mbërritëm, gjarpri ishte zhdukur – dhe më pas u zbulua në çatinë e një garazhi”, tha RSPCA në një postim në Facebook. “Ne dyshojmë se një sorrë i kishte dhënë gjarprit një “ndihmë” jo shumë të dobishme, por fatmirësisht, ne mundëm t’i vinim në ndihmë.

RSPCA zbuloi se gjarpri ishte një kafshë shtëpiake e quajtur Agnes, e cila ishte zhdukur nga shtëpia për më shumë se një vit.

“Zvarraniku u zbulua se kishte një infeksion të frymëmarrjes nga qëndrimi jashtë në të ftohtë, por është një mrekulli që mbijetoi fare pas kaq shumë kohësh”, thuhet në postim. “Ai është trajtuar për këtë dhe ne do t’i gjejmë një shtëpi të re në kohën e duhur pasi pronari i tij nuk mund ta mbajë më atë”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.