Gjakovë: Arrestohet një person, dyshohet se dhunoi motrën e tij - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjakovë: Arrestohet një person, dyshohet se dhunoi motrën e tij

NULL NULL
13.03.2023 18:37

Një person është arrestuar në rajonin e Gjakovës.

Ai dyshohet se e ka dhunuar motrën e tij.

I njëjti ka qenë edhe në kërkim ndërkombëtar.

Rastin e ka konfirmuar për Klankosova.tv zëdhënësi i policisë Daut Hoxha.

“Në orët e pasditës në rajonin e Gjakovës, Policia e Kosovës përmes njësitit të  saj FAST- që vepron në kuadër të zyrës për bashkëpunim ndërkombëtar, mbështetur edhe nga njësitet relevante policore, ka arrestuar një person të kërkuar me urdhërarrest ndërkombëtar. I dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje për procedime të mëtejme ligjore”, tha Hoxha.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.