Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjakovë: Arrestohet 18-vjeçari për posedim të paautorizuar të armëve

NULL NULL
04.05.2023 20:02
arme

Policia në Gjakovë njofton se pas pranimit të një informate se i dyshuari 18-vjeçar me inicialet F. H. posedonte armë në mënyrë të paautorizuar, ka kryer kontroll në vendbanimin e tij në fshatin Kralan-Gjakovë dhe se në posedim të të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë dhe një karikator.

Pas intervistimit dhe përfundimit të procedurave tjera policore, me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tij është iniciuar rast “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.