Gjakovë: 72 aktakuza për dhunë në familje

Gjakovë: 72 aktakuza për dhunë në familje

NULL NULL
2 months më parë

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka ngritur 71 aktakuza brenda gjashtë muajve të parë të këtij viti për veprën penale “Dhunë në Familje”, njofton Klankosova.tv.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një komunikate për media duke thënë se Prokuroria mbetet e përkushtuar në luftimin e kriminalitetit, transparencës dhe llogaridhënies.

Gjithashtu, prokuroria është angazhuar që të kryejë me seriozitet të lartë të gjitha rastet, përfshirë ato që kanë të bëjnë me dhunën në familje.