Gjakova e Cena eliminohen nga Grand Slami i Turqisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gjakova e Cena eliminohen nga Grand Slami i Turqisë

NULL NULL
nga Andi Shabani 01.04.2023 10:25

Ka përfunduar gara në Grand Slamin e Turqisë në xhudo për dyshen Akil Gjakova dhe Dardan Cena.

Pasi kaloi raundin e parë, Akil Gjakova u eliminua nga xhudisti ukrainas Vladyslav Kazimirov.

Ndërkohë që në raundin e parë është eliminuar Dardan Cena, njofton KlanKosova.tv.

Cena u mposht me Ippon nga holandezi Koen Heg.

Të dy xhudistët kosovarë u paraqiten në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.