Gërvalla për liberalizimin e vizave: Ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gërvalla për liberalizimin e vizave: Ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në

NULL NULL
18.04.2023 14:13
Donika Gervalla

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka uruar Kosovën për liberalizimin e vizave.

“Një ditë gëzimi për Kosovën dhe BE-në”, ka shkruar Gërvalla në Twitter.

Gërvalla tha se i ka falënderuar anëtarët kryesorë të Parlamentit Evropian për mbështetjen e tyre vendimtare.

“Sot, Parlamenti Evropian më në fund vendosi liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. PE-ja ka qëndruar me ne në çdo hap gjatë gjithë viteve. Sot falënderova anëtarët kryesorë të PE-së për mbështetjen e tyre vendimtare”, ka shtuar ajo.

“Së bashku jemi Evropë”, përfundoi Gërvalla.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.