Gecaj: Dialogu vazhdon - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gecaj: Dialogu vazhdon

NULL NULL
11/11/2015

Zëvendësministri i Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, në Info Magazine të Klan Kosovës, ka thënë se megjithë mosanëtarësimin e Kosovës në UNESCO dhe lobimin e Serbisë për këtë gjë dialogu nuk do të ndalet, njofton Klan Kosova.

“Fryma e marrëveshjeve të normalizimit thotë se Serbia nuk duhet të bllokojë rrugën e Kosovës”.

“Ne kemi thënë se në dialog nuk kemi hyrë për inat të Serbisë, por për interes tonin”.

“Ne do të jemi në dialog. Dialogu është për normalizimin e marrëdhënieve, ndërsa bllokada e Serbisë në UNESCO e ka sulmuar dialogun”.

klankosova.tv