Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gazetari Vojvoda tregon arsyen e lëshimit të sirenave në veri (VIDEO)

NULL NULL
nga Hekuran Sokoli 26.05.2023 12:56
veriu

Gazetari Muharrem Vojvoda ka thënë se arsyeja e lëshimit të sirenave në veri të Kosovës është për t’i penguar kryetarët e rinj që të mos hyjnë nëpër katër hapësirat e komunave.

Në një prononcim për klankosova.tv, ai ka bërë të ditur se bëhet fjalë për komunën e Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Zveçanit.

“Po e vërtetë është. Janë lëshuar para 10 minutash për ta bllokuar hyrjen e kryetarëve të rinj nëpër komuna”.

“Kryesisht sot e kanë bllokuar komunën e Zubin Potokut, Leposaviqit, Zveçanit. I kanë bllokuar në mënyrë që kryetarët e rinj të mos hyjnë në ndërtesë”.

“Këto komuna që i përmenda, do të thotë në secilën prej tyre janë dikur prej 50-100 vetë”.

Kujtojmë se dje (e enjte) është bërë betimi i kryetarëve të rinj për katër komunat në veri të Kosovës.

Ata dolën fitues të zgjedhjeve lokale që u zhvilluan më 23 prill, për shkak se Lista Serbe i bojkoti zgjedhjet e thirrua nga institucionet e Kosovës.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.