Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gazetari Papa: Escobari në Tiranë për të marrë garancinë e Ramës për situatën në Kosovë

NULL NULL
10.04.2023 21:57
Gabriel Escobar

I dërguari i posaçëm i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, nesër do ta vizitojë Tiranën.

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari Robert Papa tha se vizita e diplomatit ka të bëjë për garancinë e situatës së Kosovës nga ana e Ramës dhe për sulmet kirbernetike të Iranit.

Ndër të tjera, ai theksoi se vizita e Escobarit në Tiranë do të përdoret dhe politikisht për faktin se nuk do të takojë ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Arsyeja e vizitës është më shumë për garancinë e situatës në Kosovë, për të marrë një pozicion zyrtar nga Rama sepse kohët e fundit ka pasur një luhatje. Do të jetë edhe për sulmet kibernetike të Iranit ndaj Shqipërisë. Natyrisht vizita e tij do të përdoret dhe politikisht duke mos pasur takime me Berishën. Nuk është gjë e re nga Escobari”, deklaroi Papa.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.