Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gaza: Afër 300 të vrarë brenda 24 orëve

NULL NULL
10.12.2023 17:54
gaza
gaza

297 persona janë vrarë, ndërsa më shumë se 550 të tjerë janë plagosur në Gaza, gjatë 24 orëve të fundit.

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Gazës tha se rreth 18 mijë palestinezë janë vrarë dhe 49 mijë e 500 janë plagosur në sulmet izraelite që nga 7 tetori.

Bombardimet e Izraelit vazhdojnë së bashku me operacionet tokësore që kanë detyruar qindra mijëra njerëz nga zonat veriore dhe qendrore në jugun gjithnjë e më të mbipopulluar, raporton Al Jazeera, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.