Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gati një vit nga kalimi në parim i Pagës Minimale, Lekaj: S’pritet diçka më mirë nga kjo qeveri (VIDEO)

NULL NULL
10.06.2023 16:02
Pal Lekaj Portofol Klan Kosova FM

Më 14 qershor bëhen një vit prej miratimit në parim të Projektligjit për Pagën Minimale.

Për deputetin e AAK-së, Pal Lekaj, kjo përbën një dështim për qeverinë, që sipas tij është i radhës i ekzekutivit,

“Me këtë qeveri nuk mund të pritet diçka më mirë. Nuk e them këtë se vi nga opozita, por për dy vjet e gjysmë nuk e di se me çfarë mund të mburren”, është shprehur Lekaj në emisionin e ekonomisë, Portofol në Klan Kosova FM.

“Tjetër është Ligji i Pagave, Veteranët, Trusti, bordet e politizuara, investimet kapitale, të cilat kanë qenë vetëm 16 përqind në vitin 2022. Bëhet fjalë për 700 milionë euro të pashpenzuara.

Nëse veteranët e luftës janë arsyeja pse nuk është miratuar Ligji për Pagën Minimale, Lekaj ka thënë se kjo kategori nuk meriton trajtimin që po i bëhet.

Derisa me gjithë zhbllokimin e të hyrave vetanake të komunave, ai cilëson se dëmi i bërë është i pariparueshëm.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.