Gashi për vdekjen e ish-gjimnazistes: I gjithë Obiliqi humbi një vajzë shembull - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gashi për vdekjen e ish-gjimnazistes: I gjithë Obiliqi humbi një vajzë shembull

NULL NULL
08/08/2022

Kryetari i Obiliqit Xhafer Gashi, i ka shprehur ngushëllime familjes së ish-gjimnazistes Magbule Gashi, e cila vdiq pas një sëmundje të rëndë.

I pari i Obiliqit tha se jo vetëm familja por i gjithë qyteti humbi një vajzë shembull.

“Jo vetëm familja por i gjithë qyteti i Obiliqit, humbi një vajzë të re shembull, të mençur, aktive dhe shumë punëtore e cila aktivitetin e saj për rininë e shtriu në organizatat rinore të Obiliqit” – tha Gashi.

Klankosova.tv merr vesh se ish-gjimnazistja kishte pësuar sulm në tru.

Ajo për disa muaj kishte qëndruar në komë.