Gara e madhe e Formula 1 në Itali nuk do të zhvillohet këtë fundjavë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Gara e madhe e Formula 1 në Itali nuk do të zhvillohet këtë fundjavë

NULL NULL
nga Shpend Spahija 17.05.2023 14:46

Pas diskutimeve ndërmjet zyrtarëve të Formula 1 dhe autoriteteve në Itali, është marrë vendimi që gara e madhe e Formula 1 në Itali këtë fundjavë të mos zhvillohet.

Ky vendim erdhi për shkaqe sigurie, pasi regjioni  ku ishte paraparë të zhvillohej gara, Emilia-Romagna po përballet me fatkeqësi natyrore.

Nga rreshjet e mëdha të shiut kanë ndodhur përmbytje në veri të Italisë, ku banorët po largohen nëpërmjet helikopterëve.

 

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO